Yaşam - İnsan

Akdeniz diyeti nedir? Akdeniz diyeti nasıl yapılır?

Reklam

14 günde 8 kilo verdiren Akdeniz diyeti nedir? Akdeniz diyeti nasıl yapılır? Akdeniz diyetinde neler tüketilir?

Akdeniz diyeti nedir Akdeniz diyeti nasıl yapılır Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber diyet konusunda bir çok insan araştırmalar içerisinde. Bu yazımızda sizlere, yediklerinizden belki de en çok keyif alacağınız, renkleri ve tarifleriyle sizi çok mutlu edecek, zayıflatırken de eğlendirecek diyetle tanıştıracağız.

Akdeniz diyeti nedir? Akdeniz diyeti nasıl yapılır?

Akdeniz diyeti, İtalya ve Yunanistan’da 1960’lardan bu yana kullanılan bir beslenme çeşididir. Med diyeti şeklinde de anılan bu diyet, 1993 yılında Harvard’ın Sağlık Örgütü tarafından incelenmiş ve birçok hastalığın tedavi sürecinde bir beslenme çeşidi olarak önerilmiştir.

Reklam

Akdeniz diyetinde, akdeniz mutfağının en sevilen lezzetleri yer alıyor.Zeytinyağı, aromatik otlar, balık ve deniz ürünleri, bakliyatlar, ekmek ve zeytin bu diyette en fazla tüketeceğiniz şeylerin başında.

Akdeniz diyetinde neler tüketilir? Neler tüketilmez?

Akdeniz diyetinde neler tüketilir sorusuna cevap verelim. İyi bir diyete girmek istiyorsanız, bol zeytinyağlı ürünler, yeşil yapraklı sebzeler, doğal yapılmış süt ürünleri, düşük sekerli meyveler, bakliyat, kuruyemiş ve en önemlisi taze balık çeşitleri.

Akdeniz diyeti yapılırken sabahları, kahvaltıda omlet zeytin ekmek gibi kahvaltı ya da yoğurt, yulaf ve meyve, üçlüsünden oluşan bir kahvaltı tercih edebiliyorsunuz.

Öğle yemeklerinde tam buğday unlu, çavdarlı ya da tahıllı ekmeğin içerisine yapılmış, peynirli vs gibi sandviç ya da balıklı bir salata tüketebiliyorsunuz. Bunların dışında, akşam yemeklerinizde yine bakliyat balık salata, üçlüsünü tercih edebilirsiniz.

Bunların dışında akşam yemeklerinizde yine bakliyat, balık, salata üçlüsünü tercih edebilirsiniz. Ara öğün yapmak istediğiniz durumlarda ise meyve ve kuru yemişlerden destek almanız mümkün. Bolca su içmeyi de ihmal etmeyin.Akdeniz diyeti nedir Akdeniz diyeti nasıl yapılır.

Sizlerde kendi diyet programınızı, haftalık olarak uygulayabilirsiniz.

Reklam

Nolyoo

Nolyoo, Yazar Ve Sahibiyim.Size Daha İyi Güncel İçerikler Paylaşmak İçin Burdayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu