Sağlık

Yağlı saçlar için basit uygulamalar nelerdir?

Reklam

Yağlı saçlar nasıl yıkanmalı? Saçlar kaç günde bir yıkanmalı? Yağlı saçlar için hangi şampuan kullanılmalı. Yağlı saçlar dökülür mü?. Sizler için bu soruların cevaplarını yanıtladık.

Bakımsız saçlar olarak herkesin sorunu olarak görülür. Bu sorundan kurtulmak için bir çok yol izler insanlar. Yapılan bazı yanlışlıklar, yanlış şampuan seçimi gelir. Peki doğru şampuanı nasıl seçmeliyiz?

Saçlar insanların, en önemli aksesuarları arasında en önemlilerinden biridir. Canlı parlak saçlar, sizin daha iyi görünmenizi ve mutlu olmanızı sağlayacak. Bunun içinde sağlıklı saç derisine ihtiyaç vardır. Saç derisi çok hassastır, alışkanlıklarından taraktan saç şekillendirici ürünlerin hepsinden çok etkilenir.

Reklam

Yağlı saçlar nasıl yıkanmalı?

Saçlar için bir çok şampuan kullanmak, hem saçınıza hemde saç derisine zarar vermektedir. Zira içerdikleri kimyasallar, toksik maddeler, zararlı serbest radikaller saçın doğal yağ, vitamin, mineral dengesini bozuyor. Her gün saçlarınızı sık sık yıkamak, saçlarınıza zarar vermektedir.

Bunun yerine kuru şampuan kullanmayı ya da, saçınızı sadece su ile durulamanızı öneriyor uzmanlar. Haftada 2 defa saçlarınızı şampuanlamak en ideal olanıdır.

Yağlı saçlar için hangi şampuanlar kullanılmalı

Saçınız yağlı olsa da yağlanmayı kontrol altına almak için saç tipinize özel şampuanlar kullanmayı deneyebilirsiniz. Normal şampuanların yanında kuru şampuanlar da özellikle yaz günlerinde kurtarıcınız olacaktır. Yağlı saç tiplerinde en çok işe yarayan ve tercih edilen şampuanlara göz atabilirsiniz.

Saçlar için olan bu şampuanı haftada 2-3 kez kullanmanız sebum salgısını dengelemeye yardımcı olacaktır. saçların sağlıklı görünmesi, hacim ve esneklik kazanması için Babe şampuanı deneyebilirsiniz.

Yağlı saçlar dökülür mü?

Bakımsız saçlar, çok yıkanmadan zarar görür. Bu zararda saçlarınızın dökülmesine yol açar. En çok görülen saç dökülmesi yağlı saçlarda meydana gelir.

Reklam

Nolyoo

Nolyoo, Yazar Ve Sahibiyim.Size Daha İyi Güncel İçerikler Paylaşmak İçin Burdayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu