Sağlık

Polivit Şurup nedir? Nasıl Kullanılır?

Reklam

Polivit şurup nedir?

Polivit şurup , bebeklerde ve çocuklarda kullanılan bir ilaçtır. Polivit şurup nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır.

Bu ilacın etken maddesi birçok farklı vitaminden oluşan bir kompleksdir. Bu vitamin kompleksinin içinde Vitamin A 1500 IU, Vitamin B1, Vitamin B2 (Sodyum Fosfat), Vitamin B6, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, Vitamin C, Vitamin D3 400 IU ve Vitamin E vardır. Bu şurup genel olarak bebeklerde ve çocuklarda beslenme bozukluğunun neden olduğu gelişim gecikmesinde kullanılır. Çocukların yetersiz büyümesi ve gelişmesi, vitamin eksikliği ve iştahsızlık gibi durumlarda bu şurup kullanılır. Ayrıca çocukların hastalık, ameliyat sonrası toparlama dönemi, enfeksiyonu, halsizlik, zayıflık, yorgunluk dönemlerinde güç kazanması ve vitamin desteği için bu şurup kullanılır.

Polivit Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu ilacın etken maddesi birçok farklı vitaminden oluşan bir kompleksdir. Bu vitamin kompleksinin içinde Vitamin A 1500 IU, Vitamin B1, Vitamin B2 (Sodyum Fosfat), Vitamin B6, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, Vitamin C, Vitamin D3 400 IU ve Vitamin E vardır. Bu şurup genel olarak bebeklerde ve çocuklarda beslenme bozukluğunun neden olduğu gelişim gecikmesinde kullanılır.

Reklam

Çocukların yetersiz büyümesi ve gelişmesi, vitamin eksikliği ve iştahsızlık gibi durumlarda bu şurup kullanılır. Ayrıca çocukların hastalık, ameliyat sonrası toparlama dönemi, enfeksiyonu, halsizlik, zayıflık, yorgunluk dönemlerinde güç kazanması ve vitamin desteği için bu şurup kullanılır.

Polivit Şurup Etken Maddesi

Bu şurubun etken maddeleri A Vitamini, B Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, C Vitamini, D3 Vitamini, E Vitaminidir.

Polivit Şurup Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayınız. Bu şurup gereksinimleri için kullanılır. Bu şurubu kullanırken rengi normalden daha koyu sarı olabilir. Bu durum çok normaldir.

Bu ilacı mutlaka doktorunuzun belirttiği dozda kullanmalısınız. Aksi takdirde, hipervitaminoza yüzünden yan etkiler ortaya çıkabilir. Alerjik cilt tahrişleri, mukoza ülserleri, deri döküntüleri, yanma hissi ve baygınlık hissi gibi yan etkiler meydana gelebilir.

Bu ilacı 3 aylık ve üzeri bebekler ile çocuklarda kullanabilirsiniz. Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Bu şurup, çocuklarda ve bebeklerde vitamin eksikliğini gidermek amacı ile kullanılır. Çocuklarda ani kilo kaybı, vitamin eksikliği, yetersiz beslenme, yanıklar, kronik ateş gibi durumlarda kullanılır. Ayrıca kronik hemodiyaliz, karaciğer rahatsızlıkları, safra bozuklukları, hipertiroid, kronik hastalıklar, protein eksikliği gibi farklı hastalıklar yüzünden zayıf düşen bünyenin güç kazanması için bu şurup kullanılır.

Reklam

Nolyoo

Nolyoo, Yazar Ve Sahibiyim.Size Daha İyi Güncel İçerikler Paylaşmak İçin Burdayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu