Sağlık

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Nasıl yapılır?

Reklam

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Sararan dişleri beyazlatmak için ne yapılmalı? Diş beyazlatma ücreti ne kadar? Diş Beyazlatma ne kadar 2021. Bu soruların cevabını sizler için hazırladık.

Gülmek insanın en mutlu olduğu bir eylemdir. Bembeyaz bir gülümseme herkesin hayali. Kimi insanların diş rengi sarı, kimi insanlarında gün içinde tükettiği alışkanlıkları dişlerini sarartmaya yetiyordur. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak, bazen sararmasının önüne geçmek anlamına gelmez.

Sararan dişleri beyazlatmak için ne yapılmalı?

Sararan dişleri beyazlatmak için ne yapılmalı? Sorusunu bir çok insan google’ de cevabını aramıştır. Diş beyazlatma en etkili yöntem ofis yöntemidir. Bu yöntem en garantili bir yol olarak bilinir. Muayenede gerçekleştirilen beyazlatma işleminde, kullanılan beyazlatıcı ajanların peroksit oranları daha yüksek olduğundan beyazlatma daha hızlı olur ve kalıcılığı daha uzundur.

Reklam

Uzman bir diş hekimi, hastaya öncelikle diş taşı temizliği uygulamaktadır. Seanslar öncesi ve sonrası hastadan fotoğraf alınarak, renk tespiti yapılmaktadır. Uygulanacak seans sayısı genellikle 2 veya 3 olup dişte ki renklenmeye göre değişmektedir.

Yaklaşık olarak 15 dakikalık periyotlarla 2 veya 3 periyod olarak dişlere beyazlatma jeli uygulanır. Seanslar arasında hastanın renklendirici gıdalardan (çay, kahve, şarap vb.) uzak durması ve sigara kullanımını en aza indirmesi istenmektedir.

Doğal yollar ile diş beyazlatma, isleminde en etkili pirinç yağı‘dır. Pirinç yağının dişlere verdiği beyazlık, sizlerin daha güzel gülümsemenizi sağlayacak. Günde iki defa pirnç yağı ile dişlerinizi fırçalayın.

Diş beyazlatma ücreti ne kadar?

Diş beyazlatma ücreti ne kadar? Bu sorunun cevabı, sizin seçtiğiniz diş beyazlatma yöntemlerine göre farklılık göstermektedir. Lazerli ofis tipi yöntemlerde fiyatlar, 900 ile 2000 TL arasında değişiyor. Ev tipi jel sürülen diş beyazlatma yönteminde diş beyazlatma fiyatları 600 TL ile 900 TL fiyat aralığındadır.

Reklam

Nolyoo

Nolyoo, Yazar Ve Sahibiyim.Size Daha İyi Güncel İçerikler Paylaşmak İçin Burdayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu