Oyun

2020 nin en düzgün oyunları

Reklam

BBC’nin Press X To Continue isimli oyun programı, oyunların böylesine değerli olduğu 2020’de öne çıkan bilgisayar oyunlarını inceledi.

Issız bir adada kapitalist bir rakuna borcunuzu ödemek için şalgam toplamak… Zehirli bir gaz etrafınızı sararken paralı asker arkadaşlarınızla hayatta kalmaya çalışmak…

Pek çok kişi pandemi sırasında bu ve gibisi deneyimler sunan oyunlarla hayata tutundu.

Reklam

BBC’nin Press X To Continue isimli oyun programı, oyunların böylesine pahalı olduğu 2020’de öne çıkan bilgisayar oyunlarını inceledi.

Muhtemelen ismini duymadığınız en beğenilen oyunlar

Tüm oyuncuların bildiği FIFA, Fortnite ve Call of Duty üzere oyunların yanı sıra bu yıl az bilinen oyunlar da insanları kendine çekti.

Taşınabilir aygıtlarda çalışan Little Orpheus onlardan biriydi. Komedyen Glenn Moore oyun için “Sanki Pixar bir oyun yapmış gibiydi” diyor.

Journey to the Savage Planet da tek başına veyahut bir arkadaş ile oynanabilen renkli bir macera oyunu olarak listeye girdi.

Twitch üzerinden oyun yayını yapan Inel Tomlinson, oyundaki alışılmadık ortamın ve aksiyon dolu kıssanın hoşuna gittiğini söylüyor.

17 milyon kişi tarafından indirilmiş olsa da, fiyatsız rol yapma oyunu Genshin Impact’i de duymamış olabilirsiniz.

Oyunun beğenilen estetik özellikleri ve keşfe açık dünyası bu listeye girmesini sağladı.

Sokağa çıkma yasakları için en beğenilen oyunlar

Küme halinde bir uzay gemisini tamir etme misyonunu yaparken kümenin içindeki sabotajcının bulmaya çalışıldığı Among Us, bu yıl arkadaş kümeleri ortasında çok popülerdi.

İnternet üzerinden yayın yapan bireylerin de sıklıkla oynadığı Among Us, kısa mühlet önce Nintendo Switch’e de çıktı.

Oynaması çok kolay olan bu oyun arkadaşları ve aileleri bir ortaya getirebilmesi nedeniyle övülüyor.

Listedeki bir öbür oyun da Hades. Aksiyonlu rol yapma oyunu, bağımlılık yapan bir oynanış biçimine ve oynaması kolay bir formata sahip.

Call of Duty: Warzone oyunu da irtibat kurmanın bu kadar bedelli olduğu bir periyotta arkadaşları bir ortaya getirdiği için listede.

70 milyondan fazla indirilen bu fiyatsız oyun çok sayıda kişinin konsollarını tekrar televizyonlarına bağlamasına vesile oldu.

En büyük hayal kırıklıkları

Oyun muhabiri Shay Thompson, bu yılki en büyük hayal kırıklığının tüm oyun fuarlarının iptal edilmesi olduğunu söylüyor.

Oyunlar konusundaki hayal kırıklıklarına gelince, bu alanda açık orta birinci olan tek bir oyun var.

Son devranda oyun haberlerini takip ettiyseniz hangi oyunu kast ettiğimi anlamışsınızdır.

En uygun oyunlar

2020’nin en düzgün oyunu olabilecek iki oyun öne çıkıyor. Bunlardan biri Nintendo’nun güzel ada oyunu Animal Crossing ve Playstation’a özel olarak piyasaya çıkan The Last of Us Part 2.

Bunlar kadar fark yaratan öbür bir oyun bu yıl piyasaya çıkmadı.

Oyunlardan birincisi yarattığı uzaklara gitme hissi ve dünyayı daha uygun bir yer olarak göstermesi nedeniyle övgü toplarken ikincisi dramatik kıssa anlatımı, çığır açan karakter gelişimi ve oyunun ardından bıraktığı duygusal etki ile takdir aldı.

Reklam

Nolyoo

Nolyoo, Yazar Ve Sahibiyim.Size Daha İyi Güncel İçerikler Paylaşmak İçin Burdayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu