Haber

İnterneti En Çok Hangi Şehir Kullanıyor?

Reklam

İnterneti En Çok Hangi Şehir Kullanıyor, Türk Telekom yapmış olduğu geniş kapsamlı bir araştırma sonucunda, hangi şehirlerimizin daha çok internet kullandığını paylaştı. Gelin hep beraber bakalım.

Türk Telekom, Alt yapısını daha çok güçlendirerek Türkiye’nin dört bir yanına internet erişimini getirmeye devam ediyor. Kullanıcılarına en hızlı ve en güvenli interneti sunmak için sürekli çalışmalarına devam eden Türk Telekom, bu çalışmaların karşılığını almaya başladı.

Türk Telekom, hangi şehrimizin daha çok internet kullandığını açıkladı

İnterneti En Çok Hangi Şehir Kullanıyor, Telekom abonelerinin 2020 yılı için Türkiye genelinde abone başı aylık ortalama data kullanımı 229,63 GB olmuştu. Fakat koronavirüs salgını yüzünden herkesin eve kapanması, evden çalışması, online eğitim gibi durumların olmasından kaynaklı 2020 yılında bu değer yüzde 44 artış göstererek 386,57 GB’a ulaştı.

Reklam

Türkiye genelinde Türk Telekom kullanıcılarının aylık ortalama upload hacmi ise abone başına 9,29 GB’dan yüzde 55 artış göstererek 14,38 GB’a yükseldi. Türkiye’nin abone başı veri kullanımı haritasını incelediğimiz zaman özellikle İstanbul, Malatya, Manisa, Muğla ve Adıyaman illerinde ki artışlar dikkat çekti.

Reklam

Nolyoo

Nolyoo, Yazar Ve Sahibiyim.Size Daha İyi Güncel İçerikler Paylaşmak İçin Burdayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu