Biyografi

Beyonce Kimdir

Reklam

Beyonce Kimdir? Beyonce’nin Hayatı, Beyonce şarkıları Hakkında Bilgiler vereceğiz sizlere.

Beyonce Giselle Knowles, 4 Eylül 1981 yılında Houston’da dünyaya gelmiştir.7 yaşlarında, müzikle ilgilenip kariyer sahibi olma yolundaki hayalini yetenek yarışmasındaki LaTavia Robertson ile tanışmıştır.Kurduğu “Girls Time” grubundaki partneri olan kuzeni Kelly Rowland‘ın da katılımıyla oluşan üçlüyü, dördüncü ve son üye olan LeToya Luckett tamamladı.

Beyonce, 1997 yıllarında kurmuş olduğu gruba Destiny’s Child (Kaderin Çocuğu) ide yanlarına alarak ilk single parçaları olan NO NO NO şarkısı ile müzik dünyasına bomba gibi girmişlerdir.iki yıl sonra “The Writing’s On The Wall” albümünü piyasaya çıkardılar.Bu albüm ilk şarkilarinı çok geride bıraktı.Dünya çapında 10 milyonun üzerinde satılan albüm, “JumpinJumpin’”, “Say My Name” ve “Bills, Bills, Bills” gibi hit parçalarıyla müzik listelerini altüst etti.

İlgili Makaleler
Reklam

Beyonce kimdir, bu ilk albümüyle geniş bir dinleyici kitlesinin beğenisini kazandı. Şarkı yazma konusundaki yeteneğini, özgün tavrıyla sergilemeyi başaran şarkıcı, ‘gerçek bir sanatçı’ olarak değerlendirilme hayallerinin gerçekleşebileceğinin sinyallerini vermiş oldu. Jay-Z ile birlikte seslendirdiği olay yaratan “Crazy In Love” ile başlayan ve 15 parçadan oluşan “Dangerously In Love” albümü, Beyonce Knowles’in solo kariyerine attığı hızlı ve güçlü adımın bir simgesi olarak raflardaki yerini aldı.

2006 yılında, Shakira ve Jay-Z gibi farklı müzik dallarında boy gösteren sanatçıların da katkıları ile B’Day adlı ikinci solo albümünü çıkartan Beyoncé, bu albümün üç milyondan fazla satması sonucunda 3 Platin Plak ve Grammy ödülü kazandı.

Beyonce Şarkıları

Beyoncé, Forbes dergisinin 2009 yılında yaptığı araştırmaya göre, 2008-2009 yılları uluslararası müzik başarıları sonucunda “Dünya’nın En Etkileyici ve Güçlü 100 Ünlüsü” arasında 4. Sırada yer aldı.

Halo
Crazy in love
Single ladies
If ı were a boy
Drunk İn love
Formation
Listen
Sorry
Love on top
Run the world
Pretty hurts

Reklam

Nolyoo

Nolyoo, Yazar Ve Sahibiyim.Size Daha İyi Güncel İçerikler Paylaşmak İçin Burdayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu